Конкурси

Награждаване на победителите в конкурса „Моята любима руска книга"

19.01.2020

На 7 февруари (петък) ще се открие изложба от конкурса „Моята любима руска книга" в Мраморното фоайе, партер на Столична библиотека.

Организатори на конкурса са Руският център на Столична библиотека и сдружение „Св. Иван Рилски".

Изложбата представя илюстрации на деца от детски градини и ученици от всички училищни степени от цяла България. 

 

Награждаването на победителите в конкурса за герой от любима руска книга участвали с художествени текстове – есе, приказка, стихове, илюстрация и мултимедия ще се състои на 7 февруари от 17 часа в Мраморното фоайе, етаж 1 на Столична библиотека, пл. Славейков 4.

В конкурса участваха 192 деца от детски градини и ученици от всички училищни степени от София, Пловдив, Банкя, Казанлък, Ихтиман, Стара Загора, Русе, с. Церова кория –обл. Велико Търново, Горна Оряховица, Козлодуй, Бургас, Монтана, Тутракан, Ловеч, Свищов, с. Биркова – община Велинград.

Бяха предоставени следните конкурсни материали:

 

  •  Художествени текстове (стихове, есета, приказки) – 13

 

  •  Илюстрация по любима книга – 166

 

  •  Мултимедия – презентации за герой, любимо произведение – 12

 

  •  Танц на лед – 1

 

Жури в състав  Стефка Мечкарова - председател на Сдружението"Св. Иван Рилски", Ирина Александрова - зам.-председател на Съюза на свободните писатели и Вени Георг-Фридман – художник определи следните награди:

 

 

НАГРАДИ ЗА ХУДОЖЕСТВЕН ТЕКСТ:

 

Iнаграда– Фая Вескова Гератлиева, 10 г., клуб „Светлини сред сенките“, ОДК „Св. Иван Рилски“, гр. Казанлък, стихотворение „Маша и мечока“.

Iнаграда -  Николай Петков, 10 клас, АЕГ „Гео Милев“, гр. Бургас, есе за романа „Майстора и Маргарита“.

IIнаграда  – Христина Дикова, 3 клас, 6 ОУ „Граф Игнатиев“, гр. София,  приказка „Лъвската среща“ – Чебурашка.

II награда – Георги Йорданов, 12 клас, 35 СЕУ „ Добри Войников“, гр. София, есе за романа „Евгений Онегин“.

 

НАГРАДИ ЗА ИЛЮСТРАЦИЯ ПО ТЕКСТОВЕ НА ЛЮБИМАТА КНИГА:

 

I награда – Симай Хасанова, IV група – 6г., ДГ №99 „Брезичка“, гр. София,„Що за птица е това?“ В. Сутеев.

I награда – Селена Войкова, 3 б клас, 49 ОУ „Бенито Хуарес“, гр. София, „Василиса Прекрасна“.

I награда – Асена Арифова, 7 клас, НЧ „Ангел Кънчев – 1901“, гр. Русе, „Три медведя“ на Л.Н.Толстой.

I награда – Валентина Николова, 8 в клас, Национална професионална гимназия по полиграфия и фотография, гр. София, „Метро 2035“ Д. Глуховски.

II награда –Калоян Апостолов, IV група – 6г., ДГ №99 „Брезичка“, гр. София, „Ябълката“ на В. Сутеев.

II награда – Димитър Апостолов, IV група – 6г., ДГ №99 „Брезичка“, гр. София,„Що за птица е това?“ на В. Сутеев.

II награда – Мая Вачева, IV група – 6г., ДГ №99 „Брезичка“, гр. София,„Ябълката“ на В. Сутеев.

II награда – Мариела Боянова Миткова, 4 а клас, Специално училище за ученици с увреден слух „Проф. д-р Дечо Денев“, „Сказка – пляска“ Г. Ладонщиков.

II награда – Теодора Станиславова Иванова, 5 в клас, СУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Козлодуй, „Маша и мечока“.

II награда – Десислава Димитрова, 11 ж клас, ПЕГ „Екзарх ЙосифI“, гр. Ловеч, „Приказка за цар Салтан“ на А.С. Пушкин.

III награда – Никол Димитрова, IV група, ДГ №70 „Пролет“, гр. София, Приказка за Василиса прекрасна – баба Яга.

III награда – Мартин Рангелов, IV група, ДГ №70 „Пролет“, гр. София, „Златното ключе“.

III награда – Десислава Кехайова, 2 г клас, СОУ „Христо Ботев“, гр. Русе, баба Яга.

III награда – Мартин Чорбаджийски, 1 б клас, Национален учебен комплекс по култура, кв. Горна баня, гр. София, „Юнакът и морския змей“.

III награда – Джесика Вукадинова, 6 б клас, 49 ОУ „Бенито Хуарес“, гр. София, „Василиса Прекрасна“.

III награда – Емма Йолова, 9 в клас, Национална професионална гимназия по полиграфия и фотография, гр. София, „Жар птица“.

Поощрителна награда – Габриела Георгиева Георгиева, 6 г., 38 ОДЗ „Дора Габе“, гр. София, „Маша и мечока“.

Поощрителна награда – Теодора Бисова, 5 а клас, 29 СУ „Кузман Шапкарев“, гр. София, „Рибарят и златната рибка“.

 

НАГРАДА ЗА МУЛТИМЕДИЯ:

 

Iи II награди не се присъждат.

IIIнаграда – Радостин Нейков, 11 клас, СУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“, гр. Русе, Мултимедийна презентация: Крокодилът Гена и неговите приятели.

 

НАГРАДИ ЗА ЕКИП:

 

Детска градина №99 „Брезичка“, гр. София – участват с 18 илюстрации

Детска градина №2 „Звънче“, гр. София – участват с 41 илюстрации

Детска градина „Здравец“, гр. Ихтиман, IV подготвителна група „Мики Маус“

 

Всички награди са подаръчни ваучери за купуване на книги.

 

Благодарим на всички участници в конкурса и техните преподаватели!

 

Награждаването на победителите в конкурса „Моята любима руска книга“ ще се състои на  07.02. 2020 г. (петък) от 17 ч. в Мраморното фоайе, етаж 1 на Столичната библиотека, пл. Славейков 4, гр. София.

«
Всички