Сектор „Детска литература“ – събития и новини

Класиране на участниците в конкурса за есе “Доброто"

15.12.2015
Класиране на участниците в конкурса за есе “Доброто

Международна фондация “Митра” и Детско-юношеският отдел на Столична библиотека за трета поредна година организират конкурси за есе за средношколци. Тази година конкурсът за есе беше на тема "Доброто".

 

Тричленно жури в състав:

Председател на журито: г-жа Гергина Тончева,

членове: София Филипова и Димитрина Колева оцениха получените работи за оригиналност, богатство на езика и правопис и присъдиха следните награди:

Първа награда – 200 лв. - Станислава Стефанова – 15 г., гр. Петрич

Втора награда – 150 лв. - Велина Златева – 13 г., гр. София

Трета награда – 100 лв. - Виктор Сотиров – 11 г., гр. Кюстендил

Трета награда – 100 лв. - Теодора Славкова – 10 г., гр. Карнобат

поощрения:

 

Павла Петрова – 13 г., гр. София

Константин-Кирил Пеев – 13 г., гр. София

Емили Стоянова – 12 г., гр. София

 

Всички участници ще получат грамоти за участие и предметни награди.

 

Награждаването ще бъде на 19.12.2015 г. от 12:00 ч. на Коледното тържество в Детско-юношеския отдел. Заповядайте!

 

списък на участниците:

 

  1. Симеон Стойчев – 5 клас, гр. Силистра

  2. Борис Цолов – 15 години, гр. София

  3. Йорданка Димитрова – 13 г., гр. Сандански

  4. Снежана Стоянова – 14 г., гр. Добрич

  5. Павла Петрова – 7 клас, гр. София

  6. Павла Петрова - 7 клас, гр. София

  7. Богдан Шиников - 6 кл., гр. София

  8. Калина Димитрова – 10 кл., гр. Шумен

  9. Йоана Борисова – 14 г., гр. Дупница

  10. Джена Пискулийска – 5 кл., гр. София

  11. Виктор Сотиров – 4 кл., гр. Кюстендил

  12. Денис Макавеев – 11 г., София

  13. Преслава Боянова – 8 кл., гр. Шумен

  14. Асена Христова – 12 г., гр. Благоевград

  15. Велина Златева – 7 кл., гр. София

  16. Константин-Кирил Пеев – 7 кл., гр. София

  17. Мартин Лозанов – 5 кл., гр. София

  18. Мария Велева - …..гр. София

  19. Ивана Ангелова – 12 г., гр. София

  20. Йордан Милков – 6 кл., гр. София

  21. Тихомир Алексиев – 6 кл., гр. София

  22. Васил Рахнев – 5 кл., гр. София

  23. Криста Лазарова – 6 кл., гр. София

  24. Теодора Славкова – 10 г., гр. София

  25. Боряна Илиева – 11 г., гр. София

  26. Марин Йосифов - 1 клас, гр. София

  27. Миглена Макавеева - 1 клас, гр. София

  28. Елица Ганева - 4 клас, гр. София

  29. Станислава Стефанова – 15 г., гр. Петрич

  30. Никола Илиев – 13 г., гр. Поморие

  31. Траяна Василева - 9 клас, гр. Шумен

  32. Михаела Цветкова - 1 клас, гр. София

  33. Красимир Сотиров - 2 кл., гр. Кюстендил

  34. Василена Монева - 12 г., гр. София

  35. Рая Антонова - 12 г., гр. София

  36. Паола Филипова - 12 г., гр. София

  37. Ния Щетинска - 12 г., гр. София

  38. Лиляна Младенова - 15 г., гр. Шумен

  39. Траяна Василева - 15 г., гр. Шумен

  40. Емили Стоянова – 6 кл., гр. София

  41. Димо Табаков - 4 клас, гр. София

  42. Виктор Сотиров - 4 клас, гр. Кюстендил

  43. Симона Димова – 5 клас, гр. Силистра

 

«
Всички